Press-center

Translink News

8 Ways Project Managers Can Help to Grow a Language Service Provider

8 Ways Project Managers Can Help to Grow a Language Service Provider

Коли звучить питання щодо планів зростання, який постачальник лінгвістичних послуг (LSP), вартий своєї ціни, не стане посилатися на стратегію продажу, експертні знання та затрати на науково-дослідницькі і дослідно-конструкторські роботи у якості трьох найбільш важливих факторів у прагненні до зростання?

Вони можуть мати найсміливіші команди з продажу, сертифікованих лінгвістів та настільки передові технології, що ті вражають конкурентів, але було б нерозумно недооцінювати потенційний імпульс зростання, якого може надати бізнесу команда управління проектом.

Ігноруючи очевидні та важливі навички обслуговування клієнтів та загальної організації (зазвичай - точка відліку для Менеджерів Проектів), яким чином можуть Менеджери Проектів сприяти зростанню прибутку LSP? Ось вісім речей, які можуть зробити Менеджери Проектів, щоб стимулювати зростання у бізнесі.

Вивчайте свою галузь

Менеджери Проектів мають занурюватися у галузі клієнтів, яких вони обслуговують, з метою створити максимальну цінність для клієнта та для LSP. Знання відмінностей між вашими AoA (Установчі документи), RCS (Реєстр комерційних компаній) та AMF (Управління з фінансових ринків), та повного спектру інших акронімів, є важливим у фінансовій сфері, оскільки воно дозволяє вам побудувати з клієнтами довірливі в своєму принципі відносини, завдяки тому, що ви буквально «розмовляєте їх мовою».

Також, Менеджери Проектів матимуть більший успіх у спілкуванні з клієнтами, і більш вірогідно відслідковуватимуть та коригуватимуть помилки перекладу, доки ще не занадто пізно, тим само зменшуючи збитки, пов'язані зі скаргами клієнтів.

Знання галузі означає, що Менеджери Проектів знають більше про пікові години виробництва (у кожній галузі - свої цикли) і навіть відрізняють потенційну нагоду для бізнесу від випадкових зустрічей.

2. Вдосконалюйте найкращі практики

У зв’язку зі швидким технологічним прогресом, більш вагомим, ніж будь-коли раніше, є критичний перегляд наявних кращих практик та переконання в тому, що вони є досі оптимальними.

Таке ставлення, по суті своїй, пов’язане з вивченням вашої галузі, оскільки знання клієнта та його особливих критичних точок збереже фокус Менеджера Проекту на тому, чого дійсно потребує клієнт і чому саме (чому файл перекладу має називатися у визначений спосіб, чому документ має бути не довшим від х кількості сторінок, чому мають відслідковуватися оновлення, тощо).

Здатність критично переглядати потенційно застарілі процеси та способи застосування технологій потребує віртуозного вміння, порівняльного аналізу, вирішення проблем та наявності здорового глузду. Пам'ятайте: щоб бути життєздатним, будь-який новий робочий процес повинен бути більш ефективним, безпечним чи швидким (і в ідеалі - одразу всі три!).

Як не дивно, деякі з найбільш необхідних покращень створюються лише внаслідок скарг клієнтів і порушення якості.

Один Менеджер Проекту нагадує приклад, коли французький переклад був надісланий клієнту з хибно написаною назвою контрольно-наглядового органа країни; одна друкарська помилка, вплив якої згодом багатократно збільшився, оскільки помилка була повторена у сотні документів, які послідовно друкувалися клієнтом. Той самий Менеджер Проекту терміново включив назву контрольно-наглядового органа до бази термінів для використання на рівні команди в ході автоматизованої перевірки якості перекладу, щоб забезпечити дотримання термінології.

3. Діліться своїми ідеями

Розгляньте усі розроблені Вами нові прийоми роботи та запитайте себе, чи можуть ті ж самі зміни застосовуватися на кількісній основі, на користь інших команд чи клієнтів. Це може бути просто поширення своїх навичок роботи в Excel, демонстрація автоматичної можливості перевірки якості перекладу для звіряння цифр, або проведення тренінгу з роботи в Indesign.

Один Менеджер Проекту згадував випадок, коли він повідомив результати работи по низькорентабельному проекту керівнику групи. Цей клієнт був аномалією для команди з точки зору сегмента клієнтів та типів запитів, а також виключав можливість участі Менеджера Проекту в основному сегменті та досягненні цільових показників. Менеджер Проекту запропонував навчити решту команди веденню клієнта, щоб вони могли допомогти в управлінні такими проектами. Решта членів команди отримала знання стосовно нового клієнтського сегмента, а Менеджер Проекту - можливість надалі досягати цілей... Взаємна вигода!

4. Розпочинайте заздалегідь

Здатність бути гнучким та керувати багатьма клієнтами робить Вас цінним активом LSP і стійким до можливих випадків, коли Ваш основний клієнт скорочує свої витрати на переклад чи повністю припиняє свою діяльність. Так само, той, хто пропонує підтримку колегам, коли ті перебувають у скрутному становищі (рідкість для Менеджерів Проектів!), показує, що він, чутливий до концепцій управління ресурсами та потенціалом, і, водночас, піклується про допомогу команді.

Бути гнучким може означати почати роботи на годину раніше, щоб переконатися, що клієнт отримає свої переклади вчасно, підтвердити термінове замовлення відділу Продажу або клієнта поза робочим часом, або ж взяти проект товариша по команді, який загруз у частині тестування з високим пріоритетом чи в урегулюванні скарги.

І навпаки, відособлений підхід, у якому я займаюся своїми клієнтами, а ви - вашими - приречений до невдачі у першому ж випадку настання ГРЗ, у пікові години чи протягом святкового періоду.

5. Слухайте клієнтів

Будь-який Менеджер Проекту контактує з щонайменше з десятьма, а у деяких випадках - з сотнею клієнтів з різною частотою і хороший Менеджер Проекту знає, що розвиток міцних робочих відносин з клієнтом є шляхом до успіху.

Менеджери Проекту мають вигідне положення, з якого можуть більше дізнатися про клієнта. Зрештою, Ви можете зібрати стільки корисної інформації, скориставшись швидким телефонним дзвінком або електронним листом FYI, якщо здатні підтримувати тривалий контакт з клієнтом.

Менеджери Проектів часто оперують різноманітною бізнес-інформацією, яка цілком може мати комерційне значення для їх LSP.

Будьте кмітливими та скористайтеся взаємозв'язками, які Ви розвиваєте з клієнтами, щоб поставити кілька питань про те, що їх займає, за що буде відповідати їх новий колега, чому відкрито новий офіс, або про останню ділову ініціативу.

6. Розмовляйте з лінгвістами

Інший бік медалі - розуміння та максимізація значення, яке мають лінгвісти для Вас у ролі Менеджера Проекту. Було б наївно думати про ці відносини як про щось трохи більше, ніж відносини постачальника-клієнта, оскільки це не просто клієнти, вони можуть бути вашими галузевими експертами.

Хороші лінгвісти матимуть глибокі знання в обраній галузі, що робить їх цінним надбанням та ресурсом для Менеджерів Проектів. Будучи переважно фрілансерами, лінгвісти високо цінують роботу через мережу і ставлять собі за мету тримати руку на пульсі стосовно галузі та технологічних досягнень. Якщо Ви намагаєтеся з'ясувати, який з останніх акронімів використовує Ваш клієнт, зверніться до нього!

7. Працюйте з відділом продажу

Це третій елемент пазла, коли йдеться про налаштування важливих стосунків Менеджера Проекту у рамках LSP, оскільки Менеджер Проекту постійно оперує потребами клієнта, думкою лінгвістів та запитами з боку відділу продажу. Корисно розглядати відділ продажу як відгалуження клієнта, та як внутрішнього клієнта, якщо завгодно. Лінія, яка розділяє обсяг повторних звернень відділу продажу та Менеджерів Проектів, буде різнитися в різних LSP, і знання того, коли і як залучати відділ продажу у виробничі питання, є витонченим мистецтвом, яке слід практикувати та вдосконалювати.

Знання того, коли і як залучати відділ продажу у виробничі питання, є витонченим мистецтвом, яке слід практикувати та вдосконалювати.

Оскільки відділ продажу перебуває під тиском власних завдань з точки зору зростання та прибутковості, його співробітники можуть відволікатися від необхідності брати участь у прийнятті рішень, а Ваша робота в якості Менеджера Проекту полягає в тому, щоб позбавити їх відповідальності за турботу про робочий процес. Коли слід і коли не слід залучати до прийняття рішень відділ продажу?

Якщо клієнт просить безкоштовний бонус, Ви запитуєте відділ продажу, чи самостійно приймаєте рішення?

Чи залучаєте ви відділ продажу, якщо переоцінили обсяг проекту, а клієнт отримав надлишкову вартість у рахунку?

Чи попереджаєте ви відділ продажу, коли ваш перекладач затримує здачу на півгодини і здача клієнтові відбудеться пізніше, ніж планувалося?

Чи звернетеся Ви до відділу продажу, якщо клієнт запитує переклад 1500 слів на 7 мовах для публікації на своєму веб-сайті через 2 години?

Один Менеджер Проектів стверджує, що відповіді на ці питання з «чи», ілюструють фактори, що впливають на прийняття Вами рішень, тобто:

Якщо ви знаєте, що клієнт є великим покупцем із високою рентабельністю, і просить перекласти кілька додаткових речень, які Ви, можливо, можете надати безкоштовно, або якщо існує бюджет, щоб заощадити в існуючому проекті, то так, це ознака хорошого обслуговування клієнтів - запропонувати маленький бонус - і досить просто зробити цей дзвінок власноруч.

Якщо Ви знаєте, що клієнт не має жорстких термінів, або не працює наразі, і 30-хвилинна затримка не матиме жодного впливу, Ви можете самостійно зсунути терміни для клієнта і належним чином попередити його заздалегідь про затримку.

Якщо встановлений чіткий термін, який знаходиться за межами контролю клієнта, і 30-хвилинна затримка матиме серйозний вплив на клієнта, тоді Ваш пріоритет має полягати у висвітленні варіантів виправлення ситуації та оповіщення відділу продажу, щоб його співробітники були здатні покращити відносини, якщо це необхідно.

Здається очевидним, але відповідальність Менеджера Проекту полягає в управлінні. Чим більше Ви можете керувати та впливати, тим більшою мірою відділ продажу довірятиме Вашій здатності приймати рішення та втілювати їх.

Однією із загроз покладання процесу прийняття рішень, що впливають на виконання, на відділ продажу, полягає в тому, що його співробітники часто зайняті клієнтськими дзвінками, зустрічами, або іншим чином недоступні.

Якщо Ви не забезпечите собі можливості приймати якомога більшу кількість рішень, то перебуватимете у простої, доки менеджер відділу продажу не вирішить Вашу проблему. Звісно, інформування відділу продажу щодо вжитих Вами заходів, які можуть вплинути на вартість чи відносини з клієнтом та коротке пояснення такого рішення - це хороша практика. Проте використовуйте ретельно відпрацьовані рішення, коли йдеться про більш складні проблеми і звертайтеся з питаннями, коли маєте сумніви.

8. Будьте активними у соціальних мережах

Репост та «лайки» новин і контенту галузі бізнесу в соціальних мережах, незалежно від того, чи є вони сформованими компанією чи просто стосуються галузі, можуть допомогти зміцнити бренд компанії та являють собою м'який підхід до подальшого розвитку контактів у галузі та з клієнтами.

Слідування за компаніями у LinkedIn та коментування відповідних постів є ще одним способом бути в курсі того, що відбувається і показує Вашій компанії, що Ви активно цікавитеся галуззю. Ваш LSP може мати координований бізнес-підхід до онлайн-маркетингу, про який Вам не повідомлено - задайте питання.

Менеджери Проектів є рушійною силою успіху LSP і вдосконалення цих восьми навичок збільшить Вашу цінність для команди.

Щоб дізнатися більше про те, як розширювати свій бізнес, підпишіться на розсилку Slator і отримайте вичерпну інтелектуальну інформацію про мовну галузь прямо на свою електронну адресу.

Більше інформації: https://slator.com